7 listopada 2018 r., w sali kina „Światowid” odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt patriotyczno-edukacyjny „Młodzież wierna tradycjom niepodległości” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas spotkania wręczono nagrody uczestnikom konkursów poświęconych 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.


Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Szanowni Państwo, przygotowaliśmy propozycję zajęć edukacyjnych o tematyce niepodległościowej dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich.

Scenariusze są propozycją i pomocą w przeprowadzeniu lekcji. Każdy z wątków mogą Państwo rozwinąć i uzupełnić o elementy własne.

Materiały podzielone zostały na części, informacje dla Państwa, pytania, które powinny zostać zadane podczas zajęć, sugerowane odpowiedzi, pytania dodatkowe oraz zadania dla uczniów. Oszacowaliśmy również czas jaki powinien zostać poświęcony poszczególnym częściom zajęć. Do każdego scenariusza zaproponowaliśmy także szereg kart pracy.

Wszystkie materiały udostępnione zostały także na stronie www.dlaniepodległej.pl w zakładce materiały pomocnicze => scenariusze zajęć.

Życzymy owocnych zajęć.

Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu jest jedną ze stu szkół i placówek oświatowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego biorących udział w projekcie „100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej”.

Celem przedsięwzięcia jest utrwalenie w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród młodego pokolenia, nie tylko tej wspaniałej rocznicy, ale przede wszystkim wybitnych postaci, które wywarły istotny wpływ na odzyskanie niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Na terenie naszej szkoły jesienią tego roku zostanie posadzony dąb poświęcony generałowi Michałowi Karaszewiczowi-Tokarzewskiemu. Michał Karaszewicz-Tokarzewski (1893-1964) to polski generał, który założył Służby Zwycięstwu Polski - tajną organizację konspiracyjną, która miała na celu podjęcie zbrojnej walki przeciw okupantowi.

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych bierze udział w projekcie BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE.  Celem projektu jest uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook